«تخصیص تدریجی سهام» vesting- وستینگ سهم

از شروط مهم و اساسی در قراردادهایی که میان تیم کارآفرین و یا میان تیم کارآفرین و سرمایه گذاران برای تشکیل استارتاپ ها و یا سرمایه گذاری در آن ها مندرج می شود و یا ترمشیت (Termsheet)، شرط مربوط به «تخصیص تدریجی سهام» (vesting- وستینگ سهم) است.

برای شرکت های استارتاپی، به ویژه سرمایه گذاران آن ها که علاوه بر ایده آن ها، بر خود آن افراد سرمایه گذاری نموده اند، حضور تک تک اعضای تیم کارآفرین که صاحبان اصلی ایده می باشند، دارای اهمیت زیادی دارد. یکی از ابزارهای قراردادی برای حفظ آن ها در شرکت تازه تاسیس، استفاده از شرط مربوط به «تخصیص تدریجی سهام» (vesting- وستینگ سهم) است. در این شرط دوره ای تعیین می شود و این دوره می بایست سپری شود تا حق دسترسی کامل به حقوق و مزایای ناشی از آن، به تیم کارآفرین سهامدار برسد.

در واقع در این دوره دارنده سهم، کنترل و مالکیت کامل برای یک دوره زمانی مشخص را نسبت به سهام خود را نخواهد داشت. در این شرط فرمولی تعیین می شود تا در صورتی که یکی از کارآفرینان پیش از پایان آن دوره قصد خروج از شرکت استارتاپی را داشته باشند، مشخص شود مالک چند درصد از سهام شرکت به صورت قطعی و نهایی شده است و چند درصد از آن را می بایست به سایر سهامداران به سبب آنکه زودتر از موعد مقرر از شرکت خارج شده است، منتقل نماید.

در واقع پیش شرط بسیاری از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در استارتاپ ها این است که تمام سهام هایی که در مالکیت تیم کارآفرین که موسسین اصلی استارتاپ می باشند و مشمول فرآیند تخصیص تدریجی شوند.

رایج ترین فرمولی که در شرکت های نوپا به کار برده می شود بدین نحو است که یک دوره یک ساله در نظر گرفته می شود و بعد از تخصیص قسمتی از حقوق و امتیازات به کارآفرین از این دوره یک ساله، این فرمول به صورت ماهانه تا پایان چهار سال در نظر گرفته می شود. به این معنی که اگر یکی از اعضای تیم کارآفرین، پیش از یک سال شرکت را ترک نماید، سهامی به وی تعلق نخواهد گرفت (به این دوره اصطلاحا Cliff گفته می شود ، بدین معنی که کارآفرین حداقل می بایست به مدت یک سال در خدمت شرکت بماند تا درصدی از سهام به وی تخصیص یابد) و در صورتی که یک سال کامل در خدمت شرکت بماند، و پس از آن تصمیم به خروج از شرکت بگیرد، تنها ۲۵ درصد از سهامی که در ابتدا به وی منتقل شده است، به صورت قطعی به وی تخصیص می یابد و متعهد است مابقیه سهام خود را به سایر سهام داران منتقل نماید. در صورتی که پس از پایان دوره یک ساله مذکور در شرکت باقی بماند، از آن به بعد، باقیمانده سهام به صورت ماهانه تخصیص می یابد؛

مثال: کارآفرینی که شرکت را پس از ۱۸ ماه ترک نماید، اگر مدت دوره تخصیص تدریجی سهام (وستینگ) به وی ۴ ساله باشد در اینصورت تنها ۳۷/۵ درصد میزان سهامش به وی تعلق می گیرد. بدین صورت که به ازای گذشت هر سال ۲۵ درصد از میزان سهامش به او اختصاص داده می شود و  به دلیل وجود دوره یک سال Cliff پس از ۱۲ ماه، ۲۵ درصد از میزان سهام و ۶ ماه پس از یک سال Cliff که به ازای هر ماه تقریبا ۲/۰۸ درصد به او اختصاص داده خواهد شد لذا برای ۶ ماه ۱۲/۵ درصد به او تخصیص داده خواهد شد.

۳۷/۵ = (۲۵/۱۲)*۶ + ۲۵

غالبا سهامی که به کارآفرین پس از خروج از شرکت باید به سایر سهامداران منتقل نماید، تبدیل به سهام تشویقی خواهد شد تا در صورت ورود افراد جدید به شرکت، به ایشان منتقل گردد.

, , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مطالب

پاسخهای پذیرفته شده

شبکه های اجتماعی