نکاتی در خصوص نحوه تسویه حساب با پرسنل

طرح مسئله

مدیران استارتاپ­ ها و کسب و کارهای  نوپا به منظور رشد و توسعه کسب و کار خود، اقدام به استخدام نیروی انسانی متخصص می­نمایند ولیکن در خصوص مقررات قانونی مربوط به استخدام و تسویه حساب در زمان خاتمه قرارداد آگاهی ندارند. صرف نظر از مباحث مربوط به حقوق و مزایای نیروی انسانی مانند بیمه و سنوات که دارای اهمیت زیادی می باشد، نحوه تسویه با پرسنل نیز درخور توجه هست.

تا قبل از سال ۱۳۹۷برخی از پرسنل به موجب سند عادی (سندی که در دفاتر اسناد رسمی تنظیم نشده باشد) یا سند اقرارنامه در دفاتر اسناد رسمی اعلام می­ کردند که با کارفرما تسویه حساب کرده و تمام حقوق و مزایای خود را دریافت نموده اند، در حالی که  ممکن بود برگه تسویه حساب موصوف به درخواست کارفرما در ابتدای کار یا حین کار و بدون دریافت حقوق و مزایا از آنها اخذ شده است.

رویه قبل از سال ۹۷ نسبت به نحوه تسویه

تا قبل از سال ۱۳۹۷برخی از پرسنل به موجب سند عادی (سندی که در دفاتر اسناد رسمی تنظیم نشده باشد) یا سند اقرارنامه در دفاتر اسناد رسمی اعلام می­کردند که با کارفرما تسویه حساب کرده و تمام حقوق و مزایای خود را دریافت نموده اند، در حالی که  ممکن بود برگه تسویه حساب موصوف به درخواست کارفرما در ابتدای کار یا حین کار و بدون دریافت حقوق و مزایا از آنها اخذ شده است. در هیأت های حل اختلاف ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی صادر می ­شد که اقرارنامه ­های کارگران را سند تسویه تلقی می ­نمود. در صورتی که به سبب عدم رعایت حقوق کارگران توسط دیوان عدالت اداری نقض می­گردید.

صدور رای وحدت رویه در خصوص نحوه تسویه با پرسنل

در هیأت های حل اختلاف ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی صادر می ­شد که اقرارنامه ­های کارگران را سند تسویه تلقی می ­نمود. در صورتی که توسط دیوان عدالت اداری نقض می­گردید، هیات عمومی دیوان عدالت اداری در تاریخ ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ رای وحدت رویه برای اسناد پرداخت حقوق و مزایای کارگران صادر کرد که طی آن در زمان اختلاف بین کارفرما و کارگر در رابطه با پرداخت دستمزد و حقوق کارگر، صرف ارائه برگ تسویه حساب کافی نیست و کارفرما باید مستندات پرداخت را نیز ارائه کند.

با توجه به موارد فوق الذکر، کارفرما بایستی اسناد پرداخت مزد و حقوق پرسنل را در اختیار داشته باشد و صرف اینکه کارگر با تنظیم یادداشتی اعلام کند که مزد و حقوق مربوط را دریافت کـرده بدون اینکه کارفرما اسناد مالی ناظر بـر نحوه پرداخت را ارائه کند اثبات کننده پرداخت مزد و حقوق کارگر نخواهد بود. از این رو در هر مورد که کارفرما مدعی پرداخت مزد و حقوق و مزایا به کارگر است و سندی منتسب به کارگر ارائه می کند که وی مزد و حقوق خود را دریافت کرده ارائه اسناد مثبته پرداخت این مزد و حقوق الزامی است.

, , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مطالب

پاسخهای پذیرفته شده

شبکه های اجتماعی